Plastik Sigorta Kartı

Genel olarak sigorta ve emeklilik kuruluşlarında tercih edilen plastik sigorta kartı; kullanım çeşidine göre farklı şekilleri ile karşımızda çıkmaktadır. Amacına göre barkodlu, manyetik şeritli ya da chipli olarak tercih edilen bu kartlar; sağlık kuruluşlarında insanlara büyük fayda sağlıyor. Hastayı tanıma amacı ile kullanılan bu kartlar; hasta takip olayında sağlık kuruluşlarına büyük bir kolaylık tanımaktadır. Bu sayede ilgili sağlık kuruluşuna giden hasta ekstra işlemler yaptırmak zorunda kalmadan, sigorta kartı sayesinde, anında istediği işlemi yaptırabilmektedir.

Plastik Sigorta Kartı
Plastik Sigorta Kartları
Sigorta Kartı

Müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak isteyen sağlık kurumları tarafından tercih edilen bu kartlar; kredi kartı boyutlarında olmaktadır. Bu sayede kullanım ve taşıma kolaylığı da sunmaktadır. Firmanın adının ve logosunun basılı olduğu bu kartlar; sigorta şirketleri tarafından da tercih edilmektedir. Sağlık kuruluşlarının yanı sıra sigorta şirketleri ve emeklilik kurumlarında da özellikle son yıllarda yaygın olarak kullanılan bu kart; işlemlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sunmaktadır. Plastik sigorta kartı sayesinde insanlar sağlık kuruluşlarında, sigorta ve emeklilik kurumlarında; işlemlerini daha pratik bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Artık uzun süre boyunca sıra bekleme ve belge imzalama, form doldurma derdi ortadan kalmaktadır.

Plastik sigorta kartları ne işe yarar?

Sigorta şirketleri tarafından kullanılan bu kartlarda genel olarak poliçe numarası ve teminat bedeli gibi bilgiler yer almaktadır. Emeklilik kuruluşlarında kullanılan plastik sigorta kartı üzerinde ise; ad, soyad, bireysel emeklilik numarası, sözleşme numarası, sözleşme yürürlük tarihi, müşteri numarası gibi bilgiler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sağlık kurumları tarafından kullanılan bu kartlarda da yine isim soy isim, sigorta numarası ve müşteri numarası gibi birtakım bilgiler kendisine yer bulmaktadır. Farklı amaçlar için kullanılabilen bu kartlar; duruma göre manyetik, barkodlu ya da chipli formatlarda bastırabilmektedir. Kurumların isteğine göre firmamız da uygun maliyet ile bu kartları tarafınızda bastırmakta ve kullanımınıza sunmaktadır. Kullanım kolaylığı teşkil eden bu kartlar; aynı zamanda güvenliği de üst seviyede tutmaktadır. Bu sayesinde emeklilik ve sağlık kuruluşlarında insanların bilgilerine anında otomatik olarak ulaşılmaktadır. Karışıklığın ortaya çıkmaması adına da plastik sigorta kartı büyük bir öneme sahiptir.