Barkodlu Kart

Üzerinde yer alan barkodu sayesinde; insanların kolay bir şekilde barkod okuyucular sayesinde işlem yapmasına olanak tanıyan kartlara; barkodlu kartvizit adı verilmektedir. Genel olarak market ve mağazalar bu tür kartları tercih etmekte ve daha iyi hizmet verebilmek adına müşterilerine sunmaktadırlar. İçerisinde puan biriktiren bu kartlar sayesinde müşterilerin daha fazla alışveriş yapmasına da olanak tanınmaktadır. Daha sadık bir müşteri potansiyeline sahip olan market ve mağaza gibi işletmelerde bu tür kartlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Barkodlu Kart
Bardodlu Kart
Barkodlu Kartlar

Her işletme; kendisine özel barkodu yaptırmakta ve bu şekilde müşterilerine sunmaktadır. Üzerine işletmenin logosu ve adı da yazılmaktadır. Bu sayede barkodlu kartın hangi firmaya ait olduğu da kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Üzerinde yer alan barkod kodu; müşteriler tarafından barkod okuyucuya okutulmaktadır ve bu şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir. Müşterilerine daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermek amacı ile günümüzde birçok firma tarafından tercih edilen bu kartlar; cironun yükselmesine de yardımcı olmaktadır. Mağaza ve marketlerde; daha fazla satış yapılması için sunulan bu kartlar; birçok avantajı da bünyesinde barındırmaktadır. Genel olarak içerisinde puan biriktiren bu kartlar; indirimli alışveriş imkanının insanlara sunulması adına da önemlidir.

Barkodlu kartvizit nedir?

Barkodlu kart; temaslı ya da temassız olarak bilinen kartların tam tersi, PVC kart olarak bilinmektedir. Bildiğimiz PCV kartına benzer bir yapıda olan bu kart; insanların alışveriş yaparken avantaja sahip olmasına olanak tanımaktadır. İşletmelerin bu kartlar üzerinde barkod kodu bulunmaktadır ve bu kodlar periyodik bir şekilde devam etmektedir. İşlemlerin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılması adına da önemli bir fırsattır. Barkodlu kart; birkaç sene öncesinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanıp olup; birçok işletme tarafından da tercih edilmektedir.

Firmalara kurumsal kimlik kazandırmak amacıyla da tercih edilen barkodlu kart; işletmenin kendisini ileriye götürebilmesi adına önemli bir detaydır. Kendisini geliştiren ve yenileyen işletmeler; bu kart sistemini tercih etmekte ve barkod okuyucular sayesinde insanlara daha pratik bir şekilde hizmet sunmaktadırlar. Bu sistem ile birlikte yapılan işlemlerin süresi de azalmaktadır, bir nevi zamandan tasarruf edilmesine yardımcıdır.