Hastane Tanıtım Kartları

Hasta tanıtım kartı; hastane, poliklinik gibi işletmeler tarafından son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir karttır. Güvenliği sağlamak ve hasta takip işleminde kolaylık elde etmek amacı ile kullanılan bu kart; hasta tanıtım kartı olarak şahıslara özel olarak verilmektedir. Hastane, poliklinik ve güzellik merkezi gibi işletmelere gelen insanlar; hasta tanıtım kartları sayesinde bir sonraki kez bu tür işletmelere gittiklerinde prosedür gereği uygulanan birtakım işlemler ile uğramak zorunda kalmayacaklar. Hal böyle olunca da işlemler daha kolay bir şekilde işleyecek ve insanlar bekleme durumundan da kurtulmuş olacaklar.

hasta tanitim karti

Hastaya ait bilgilerin kartın içerisinde saklanması sayesinde; hastanın karşılaştığı sağlık sorunu ve bu soruna hangi tedavi ile cevap verildiği öğrenilmektedir. Bir sonraki sefer hastaneye gittiğinde; daha önce hangi rahatsızlıkları yaşadıysa ve hangi tedaviler ile karşı karşıya kaldıysa; kolay bir şekilde gözlemlenmektedir. Kişiye özel olarak bastırılan hasta tanıtım kartı üzerinde; ilgili işletmenin adı ve logosu yer almaktadır. Aynı zamanda hastaya ait birtakım bilgiler de yer almaktadır. Ad soyad ve TC kimlik numarası gibi bilgiler sayesinde hastanın sisteme girişi de kolay bir şekilde yapılmaktadır. Zahmet verici işlemlerin ortadan kalkması adına da bu kartlar son derece kullanışlıdır.

Hasta Takip Kartı

Hasta takip kartı sayesinde insanlar; hastane, poliklinik, güzellik merkezi gibi yerlerde sıra bekleme derdinden de kurtulmuş olacaklardır. Hastaya ait bilgilerin yer aldığı ve saklandığı bu kartlar; boyutlarının uygun olması sayesinde de rahatlıkla cüzdan içerisinde temin edilmektedir. İşletmeye her gidişinde insanlar aynı işlemleri tekrar yaptırmak zorunda kalmayacaklar ve kartın içerisinde yer alan bilgiler sayesinde işletmelerde büyük kolaylıkla karşı karşıya kalacaklardır. Örneğin bir kişi kanında mikrop bulunması nedeni ile bir tedavi görmüş ise; kartın içerisinde hastanın hem hangi rahatsızlığı yaşadığı, hem de nasıl bir tedavi gördüğü açık bir şekilde yer almaktadır. Bu durum işletmede görev yapan personel açısında da büyük bir kolaylıktır.

Hasta takip kartı sayesinde; işletmenize gelen kişilerin ne tür işlemlerle karşı karşıya kaldıklarını kolay bir şekilde öğrenecek ve daha önce hangi tedavilerin uygulandığı konusunda bir fikir sahibi olmuş olacaksınız.